194

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda sizlere Omix X400 cihazların kapanma sorunlarından bahsedeceğiz umarım sizin için faydalı bir yazı olur.

Elektronik ürünlerde her türlü arıza ve sorun olabilmekle beraber bu arızaların kimisi çözüme kavuşur kimisi ise onarımı mümkün olmayacak hale gelebilmektedir. Öncelikle bu sorunları Omix X400 İçin inceleyelim.
Omix X400 Cihazların “Kapandı Açılmıyor” arızasının genel olarak başlıca sorunu yazılımsaldır. Fakat tabiki çeşitli etkenlerde olabilir. Hazırsanız incelemeye Başlayalım.

Omix X400 Kapanma Sorunu Nedenleri

 • Yazılım sorunları (Root/Güvenlik zafiyeti/Yanlış yazılım yükleme)
 • Mekanik sorunlar
 • Sıvı ile temas etmesi
 • Yan sanayi veya kalitesiz şarj kullanımı
 • Araç şarjında veya powerbank ‘ da uzun süre kullanım.
 • Anakart’ı yamultacak kadar bir darbe veya arka cepte taşıyarak yamultma.

Sizin cihazınız da bu nedenlerden ötürü kapanmış olabilir. Bu arızaların bir kısmı kurtarılsa da bir kısmı kurtarılamayabilir. bunun için net bir cevap istiyorsanız cihazınızı bize gönderip uzman teknisyenimizin profesyonel makinalar ile cihazınızı muayene etme şansı vermeniz gerekir. 🙂

Omix X400 Güncelleme Sonrası Kapandı Açılmıyor

Artık bu cihaz için kronikleşmiş bir durum olup. Bu tip arızalarla Omix X400 modeli devamlı servisimize gelmektedir. Bunun başlıca sebebi cihazınız yüksek olasılıkla yurtdışı bir cihaz ve siz bu cihaza root yüklediniz veya çeşitli programlarla bu cihaza müdahalede bulundunuz. Bu sebepten ötürü cihazınız güncelleme aldı ve kapandı.
Bu Nasıl Olur?
Cihazınıza işlem yaparken genelede telefoncular güvenlik kilidini kaldırabilmek için bootloader kilidi dediğimiz kilidi kaldırır ve cihazınızı rootlayarak işlemlere devam eder ki kimi cihazda buna gerek kalmaz bu gerek kalmayan kısımda sizin cihazınız yani Omix X400 te bulunmakta. Lafı uzatmadan nasıl oluyorda cihaz kapanıyor oraya gelelim.
Sistem güvenlik kilitleriniz açık rootlu bir cihazınız var olduğunu varsayıyorum. Siz güncelleme yaptığınız zaman sistem güvenlik dosyalarını günceller veya yamalar. yaaaaa 🙂 Daha sonra sistem dosyaları güncellenince güvenlik yamalanmış dosyalar birde bakar ki cihaz yazılımı içerisinde yolunda olmayan birşeyler var root yeni yazılımada uyumlu değildir. Veee cihazınız kendini kapatır olay bu kadar basit.

Cihazın kapandıktan sonra logoda kalıyor olabilir. Fakat bunun harici komple off yani kapanmış hiçbir tepkide vermiyor olabilir. Bunun cevabı alttta.

Omix X400

Güncelleme sonrası telefonda tepki yok

Güncelleme sonrası tepki tamamen kaybolduysa bu yazılımsal mı yoksa mekanik bir sorun mu oluştu anlaman gerek bunun için yapman gereken Telefonunu usb kablo ile pc’ye bağla dırınk sesi aldıktan sonra aygıt yöneticisini aç ve orada mediatek comport bağlantısını bul eğer böyle bir bağlantı olarak cihazın görünüyorsa yazılımsal sorun mevcut cihazında gönder gelsin halledelim.

BİRDEN DURDUK YERE KAPANDI

Omix telefonunuz durduk yere aniden hiç bir sorun yokken kapandı ise ilk yapmanız gereken beelki cihazınız kendini kitlemiştir. Ses kısma ve açma kapama tuşuna 14 saniye basılı tutun eğer cihaz açılmaz ise yüksek ihtimalle cihazınızın emmc parçası bozulmuş kısacası anakart üzerinde bulunan hafıza entegresi hata vermiş olabilir. Garantiniz devam ediyorsa vakit kaybetmeden yetkili sevise başvurmanızda fayda var.

Omix Yetklili Servis: 0850 474 6649

Peki Ne Yapmalı?

Yapacağın şey belli bize geliyorsun 2 saatlik bir bakıma alıyoruz cihazını ve artık kullanıma hazır 🙂
Yok ben gelemem şehir dışında yaşıyorum diyorsan anlaşmalı kargo bilgilerimiz aşağıda ücretsiz olarak gönderebilirsin.

Omix X400 Kapanma Sorunu Tekrarlar mı?

Hayır. Tekrarlamaz Xiaomi ‘de uzaman ekip arkadaşlarımız sorununuzu kalıcı olarak çözmüş olur.

Şebeke sorunu yaşar mıyım?

Hayır. Şebeke sorunu yaşamazsın. Sistem şebeke dosyalarına da düzenleme getirerek uyum halinde çalışmasını sağlayan yazılım yüklüyoruz.

Omix X400 Yazılım Sorunu Fiyatı

Yazılım işlemleri için güncel fiyatlara erişebilmek için;
whatsapp butonunu kullanın yada 0212 506 0 605 müşteri hattını arayınız. 0544 154 2424 Nolu müşteri danışma hattını’da arayabilirsin.

Omix X400 Kapandı Açılmıyor sorunu çözüm süresi teknik servisinizde ortalama 1saat-2saat arasıdır. Bu süre ücretsiz kargo gönderiminden faydalandığınızda 3(üç) iş günüdür.

Omix X400 Cihazının Power Entegresi Bozulduysa Buraya Bak

Yazılımsal olarak sorunun çözülmüyorsa o halde bu yazımızı dikkatli bir şekilde oku bütün sorularına cevap olacaktır.

 • Omix X400 Power Güç Entegresi Arızası (Çözümü)

Omix X400 Cihazının Diğer Arızalarını da Yapıyoruz

 • Omix X400 Power Güç Entegresi Arızası (Çözümü)
 • Omix X400 Ön Cam Değişimi
 • Omix X400 Ekran Değişimi
 • Omix X400 Şarj Soketi Değişimi
 • Omix X400 Mikrofon Değişimi
 • Omix X400 Hoparlör ve Ahize Değişimi
 • Omix X400 Kamera Değişimi
 • Omix X400 Kasa Değişimi
 • Omix X400 Mekanik Tuş Değişimi
 • Omix X400 Parmak Okuyucu Ve Sensör Değişimleri
 • Omix X400 Renk Değişimi

MİCROSPHONE ONARIM MERKEZİ İLETİŞİM

TEL:0212 506 0 605 GSM: 0544 154 24 24

Onarım merkezimiz Güngören Köyiçinde bulunmaktadır. Ziraat bankası ile halk ekmeği kulubesinin arasında bulunan ikinci Cep telefonu mağzasıdır.

Merkez mahallesi,Meydancık Sokak,Bulut Sitesi D Blok No:3J Güngören/İstanbul

Size nasıl kargo gönderimi yapabilirim?

Anlaşmalı olduğumuz yurt içi kargo firmasına 674056924 anlaşma kodunu verdiğiniz zaman tarafımıza ücretsiz kargo gönderimi sağlayabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

194

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Call Now Button