Xiaomi Direnç Değişimi

Xiaomi Direnç Değişimi

Merhaba arkadaşlar sizlerle “Xiaomi Direnç Değişimi” nedir neden yapılır nasıl sonuçlarınır buları değerlendirerek çözüme ulaşacağız. Bu yazımızda bu konu hakkında ne öğrenmek istiyorsanız hepsini öğrenmiş olacaksınız. Hazırsanız Başlayalım.

Xiaomi Telefonda Neden Direnç Değişir

Xiaomi cihazlarda direnç değişmesi genel olarak yurtdışı telefonlar için kullanılır. Bunun başlıca sebebi imei atma, root yükleme, güvenlik seviyesi düşürme, şifre kırma ve android geliştiricileri için rahat bir çalışma alanı açmak için kullanılır.

Değişen Direnç Ne İşe Yarar

Xiaomi her geçen gün bir çok güvenlik önlemi almaktadır. Aslında direnç dediğimiz şey ise tam bunu yansıtıyor adıda “RSA Güvenlik Direnci”. RSA güvenlik direnci değişmez ise telefonun yazılı ile rahat bir şekilde oynamanız mümkün olmuyor. Yani kısaca güvenlik direnci sökülüp veya değiştirilince siz cihaz içinde at koşturabiliyorsunuz.

Direnç Değişimi Telefona Zarar Verir mi?

Bu konu aslında çok kapsamlı bakılması gereken bir konu. Çünkü eğer tecrübesiz bir serviste direnç değişimi yaparsanız telefonunuza zarar gelemem ihtimali yok. Telefonu daha açarken bile sorun silsileri başlayabilir. Bu nedenle öncelikle direnç değişimi yapacak yeri iyi belirlemeniz gerekiyor. bir ikinci husus ise direnç değişimini biz lokal olarak ısıl işlemle yapıyoruz direncin boyutu kadar ısı aldığı için telefonunuz herhangi bir zararla karşılaşmıyor. Ancak xiaomi’nin bazı modellerinde direnç değişimi veya rsa direnci kaldırılması sonucu Telefon NFC özelliğini kaybede biliyor. Özellikle Note 12 Pro 5G modelinde direnç değişim işlemi ile nfc özelleği kaybolur. Note 10 pro’da ise doğru değerde direnci takmazsanız kameranız siyah beyaz çeker,telefon açma veya devamlı reset atar. Kısacası bu konuda uzman birinden destek alın yani bizden.

Direnç Değişimi Yapmasam Ne Olur

Direnç değişimi yapmazsanız cihazınızda RSA güvenliği devam eder. Bu bazı cihazlar için geçerli olup eski modellerde rsa genelde olmuyor fakat yeni çıkan hemen hemen bütün xiaomilerde bu Rsa direnci ile karşılaşmaktayız. Kısacası Direnç değişimi yapmazsanız imei atmaz ve diğer yazılımsal işlemleri yapamazsınız.

Yurtdışı Xiaomi Direnç Değişimi Sonrası Sıfırlama Ve Güncelleme

Yurtdışı telefonunuza  imei attırmak yasal bir suçtur bunu söylemek isterim. Fakat sizden gelen yoğun sorulara istinaden ben bu soruyu sizler için yanıtlayacağım. Öncelikle Direnç değişimi yapılan cihazın genelde ülkemizdeki amacı imei repair işlemi yapmak. Ayrıca bu işlemi yaptıktan sonra güncelleme sıfırlama yapabilmek. Çünkü yurtdışı imei atılmış cihazlar genelde sıfırlayıp veya güncellediğinizde ya telefon kapanır yada şebeke vermez. Bu nedenle direnç değişimi yapılan cihazlarda güncelleme alır şebeke gitmez kimi modellerde ise sıfırlamada da şebeke gitmez. Bu başlıkta bu konuya açıklık getirdiğimizi düşünüyorum.

Daha fazla sorunuz için whatsaptan veya canlı destekten yazın yardımcı olayım 🙂

Microsphone Team Saygılarla

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir