Su Kaçan Telefon Nasıl Kurtarılır ? ( Çözümü )

Su Kaçan Telefon Nasıl Kurtarılır ? ( Çözümü )

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda Cep Telefonunuza su kaçtı ne yapmanız gerekir. Telefonunuzu nasıl kurtarırsınız yada kurtarılabilir mi ? Kurtarılan telefon sonrasında sorun çıkarır mı? İşte bu bütün sorularınız yanıtlayacak yazımıza hoş geldiniz. Umarım senin içinde faydalı olur. 🙂

Yep yeni gıcır bir telefon aldın kırılmasın zarar görmesin diye kapladın koruyucular taktın ve herşey harika giderken telefonun için oda ne … birden sıvı ile buluştu telefonun. Belki havuza düşürdün belki denize düşürdün belkide üzerine çorba içecek veya meşrubat döktün. Peki şimdi ne yapacaksın beraber inceleyelim.

Telefonun Hangi Sıvı İle Buluştu ?

  • Havuza Girdi.
  • Temizlik Kavasına Düştü.
  • Wc ye Düşürdüm.
  • Üzerine çorba döküldü.
  • Üzerine meyve suyu veya meşrubat döküldü.
  • Yağ Döküldü.
  • Denize Düştü veya deniz suyu kaçtı.
  • Suya dayanıklı telefonuma su kaçtı.

Telefonum Havuza , Temizlik Kovasına Veya Wc’ye Girdi

Tatiliniz harika gidiyor ve yılın en güzel fotograflarını çekerken oda ne bir anlık dikkatsizlik sonucu telefonunuz havuz ile buluştu ve havuz suyu cihazınızın içerisine doldu.
Ne yapılmalı ?
İlk olarak telefonunuzu havuzdan çıkardınız baktınız çalışıyor hemen kapatın. Havlu ile kurulayın eğer cihazınızın bataryası çıkıyorsa hemen çıkarın. Eğer batarya çıkmıyorsa ki yeni modellerin çoğunda çıkmıyor. Telefonunuzu kapatır kapatmaz kurulayın. Daha sonra fön makinası ile kurulamaya çalışın ve sıcak bir ortamda cihazınızı bırakın oda sıcaklığının biraz üstünde olsun. Pirinç bulabilirseniz 1 2 kilo pinç alın ve telefonunuzu bu pirincin içine gömün ve 24 saat çıkarmayın. 24 saat sonra cihazınızın herhangi bir yerinde nem yada sıvı farkederseniz tekrar fön ile kurulayın ve prinç içerisine tekrardan 24 saatliğine bırakın. Bu işlemler cihazını kurtarmak için ön müdahaledir bunları yapsanız dahi mutlaka cihazınızı açıp sıvı temizliğine alınması gerekmektedir. Bu işlem sadece cihazınızı anlık olarak ölümden döndürecektir. Fakat herhangi bir yerinde sorun çıkarması muhtemeldir. Bu nedenle bu işlemler sonrası cihazı bize gönderin sıvı temizliğine alalım.

Telefonuma Asitli İçecek Veya Meşrubat Döküldü

Dostlarınızla bir şeyler içmeye dışarı çıktınız ve her zamanki gibi telefonunuz masanın üzerine bıraktınız. Masada herşey güzel giderken bir anlık dikkatsizlikle içecekleriniz telefonunuzun üzerine döküldü ve bir kaos ortamı oluştu. Fakat hiç panik yapmayın soğuk kanlılıkla davranın yanınızdayız 🙂 .

Sulu Telefon


Ne yapmalıyım?
İlk olarak sakin bir şekilde telefonunuzu kapatın ve garsondan extra pecete isteyiniz. Masa üzerinde duran telefonun üzerine su dökülmesi sonucu telefonunun içerisine genelde çok sıvı kaçmaz fakat kaçmayacak anlamına gelmez. Ahize, kulaklık girişi , şarj soketi ve mikrofon girişlerinden su kaçma olasılığı var. Fakat yeni nesil cihazlarda sıvıya karşı duyarlı filitreler olduğu için sıvı gimemiş olabilir. Sıvı kaçmış olma olasılığına karşın kurulayın fön makinası ile ısı ile kurulayın telefonunuz kapalı bir şekilde ve 24 saatliğine pirincin içerisine koyun. Bu işlem sonucunda cihazınız açılsa dahi içerisinde sıvı olabilir. Sıvı kurusa dahi sıvı harici meşrubat kalıntıları cihaz içerisinde kalabilir bunun için servisimize başvurun ve detaylı temizlik isteyin efendim.

Telefonuma Yağ Döküldü

telefonunuza yağ döküldü veya yağ kutusuna düşürdünüz bu durumda cihazınızı hemen alıp etrafını temizledikten sonra kapalı bir şekilde acil olarak bize gönderin ayrıntılı temizliğe alalım. Yağ kurutma imkanı olabileceğiniz bir madde olmamakla beraber ahize mikrofon kamera içerisine hızla akabilecek bir madde olduğu için vakit kaybetmeden bize ulaştırın ve ayrıntılı temizlik talep edin. Yoğun yağa maruz kalan cihazlarda parça değişmeden kurtarmak neredeyse imkansızdır.

Telefonum Denize Düştü

Tatiliniz esnasında her şey mükemmel giderken telefonunuzun denize düşmesi veya deniz suyu gelmesi tatilinizi zehir edebilir. Bu durumda sıvının miktarı önemlidir. Genelde sıvı temasında kurtarılamayan cihazların çoğunluğu deniz suyuna giren cihazlardır. Bunun başlıca sebebi deniz suyu tuz ve asit içermesidir. Deniz suyu içerisinde bulunan tuz cihazın parçalarına hatta anakart’a zarar vermektedir. Telefonunuz deniz düştüyse hiç açmaya çalışmayın.
Peki Ne yapmalıyım?
Telefonunuzu iyice havlu ile kurulayın açıksa kapatın içindeki suyu silkeleyin. Fön makinası ile iyice kurulayın. Pirinç dolu bir poşete koyup direkt olarak bize gönderim yurtiçi hızlı kargo ile çalışıyoruz ertesi gün elimizde olacak ve ayrıntılı sıvı temizliğine alacağız.
Sıvı temasının en kötüsü deniz suyudur. Deniz suyu kaçtığı zaman acil müdahele edilmelidir.

Su Geçirmez Telefonuma Su Kaçtı

Bir çok telefon üreticisi suya karşı dayanıklı telefon üretmeye başladı. Fakat şeytan ayrıntıda gizli “suya karşı dayanıklı” yani su geçirmez telefon değil bunlar. Su geçirmeyen telefonların açıklamalarını ve kullanım klavuzlarını mutlaka okuyun. İllaki yazıyordur şu derinliğe kadar su geçirmez şu kadar süre suda kalabilir diye. Bunlara rağmen su geçirse dahi garantiye girmez cihazınız. Bence suda kullanmayın cihazınızı. Sonuçta para kolay kazanılmıyor riske atmayın. Su geçirmeyen kılıf kullanarak kendinizi en azından garantiye alabilirsiniz.

Sıvı Kaçan Telefon Kurtarılır mı ?

Genel olarak sıvı kaçan telefonların servisimizde kurtarılma oranımız %80 dir. Fakat bu kaçan sıvının cinsine ve sıvının içeride ne kadar kaldığına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

AMAN DİKKAT!

Sizin de telefonunuza sıvı kaçtığını düşünüyorsanız. Bize gönderebilirsiniz fakat size şiddetle tavsiyemiz cihazınızı işin ehli olmayan arkadaşlara teslim etmeyiniz. Daha sonra onarımı mümkün olamayacak şekilde cihazınızı geri alma ihtimaliniz mevcut. Servisimiz bu şekilde onarımı mümkün olmayacak şekle düşen sayısız cihaz başvurmakta.

Ayrıntılı Sıvı Temizliği Ve Onarım Fiyatı Nedir ?

Entegre değişimi işlemleri için güncel fiyatlara erişebilmek için;
whatsapp butonunu kullanın yada 0212 506 0 605 müşteri hattını arayınız. 0544 154 2424 Nolu müşteri danışma hattını’da arayabilirsin.

Poco M3 Power Entegre değişimi çözüm süresi teknik servisinizde ortalama 1saat-4saat arasıdır. Bu süre ücretsiz kargo gönderiminden faydalandığınızda 3(üç) iş günüdür.

MİCROSPHONE ONARIM MERKEZİ İLETİŞİM

TEL:0212 506 0 605 GSM: 0544 154 24 24

Onarım merkezimiz Güngören Köyiçinde bulunmaktadır. Ziraat bankası ile halk ekmeği kulubesinin arasında bulunan ikinci Cep telefonu mağzasıdır.

Merkez mahallesi,Meydancık Sokak,Bulut Sitesi D Blok No:3J Güngören/İstanbul

Size nasıl kargo gönderimi yapabilirim?

Anlaşmalı olduğumuz yurt içi kargo firmasına 674056924 anlaşma kodunu verdiğiniz zaman tarafımıza ücretsiz kargo gönderimi sağlayabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir