Samsung A50 Power Entegresi Değişimi

Samsung A50 Power Entegresi Değişimi

Merhaba arkadaşlar Samsung markasını üretmiş olduğu galaxy serisi a50 modellerinde son zamanlarda sıkça karşımıza çıkan power entegresi sorununu siz değerli takipçilerimizle paylaşmak isteriz. Detaylar yazımızda.

Öncelikle arızayı anlayabilmemiz için bu entegrenin ne işe yaradığınıda bilmemiz gerekmektedir.

Power Entegresi Nedir ?

Arızaya müdahale etmeden önce Samsung A50 cihazımızın power entegresinden emin olmamız gerekir. Bu işlem kullanıcı tarafından yapılamayacak bir işlemdir. Teknik servisimizde ölçüm ve uzman teknisyenimiz tarafından nokta atışı olarak tespit edilir.
Peki nedir bu Power entegresi ?
Genellikler her akıllı telefonunun içerisinde farklı modellerde bulunan bir parçadır. Samsung A50 için kullanılan qualcomm markadır. Bu entegre isminden de anlaşılacağı gibi güç sağlar. Yani kısacası cihazın diğer parçalarına giden güç bu parça tarafından yönetilir. Sizin cihazınızda karşılaşılan sorun iste yoğunlukla bu entegrenin kısa devreye düşmesiyle ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle parçayı tamir etme şansı bulunmamaktadır bu entegrenin sökülerek yeni ve orjinal parçası ile değiştirilmesi gerekir.

Samsung Galaxy A50

Power Entegresi Bozuk Olduğu Nasıl Anlaşılır ?

Yazımızda da bahsettiğimiz üzere bu parçanın bozuk olduğunu ölçüm ve inceleme yapmadan teşhis etmek imkansızdır. Fakat ip ucu vermek gerekirse. Power entegresi arıza vermeye yakın şu sorunlar karşımıza çıkmaktadır.

  • Donma kasma
  • Bekleme anında veya kullanımda olağan dışı ısınma
  • Logoda kalma (Yazılımsalda olabilir)
  • Açılmama
  • Yazılım yüklenmesine rağmen tekrar eden kapanma ve yeniden başlatma.

Bu şekilde sıralaya biliriz. Sizde bu sorunları yaşıyorsanız bizimle iletişim kurun.

Power Entegresi Nasıl Değişir ?

Samsung A50 Power Entegresini değiştirirken ortamın esd ( Antistatik ) ortam olmasına özen gösteririz. Bu işlemi Xiaomi cihazlarda anakart uzmanı olan teknisyenimiz yapmaktadır. Anakartınızı tamamen izole eder ve noktasal ısı yöntemi ile diğer parçalara zarar vermeden power entegrenizi söker ve aynı yöntemle başarılı bir şekilde montajını yaparız.

Power Entegresi Değişirken Telefonun Başka Parçası Zarar Görür mü ?

Hayır. Görmez. Yazımızda da bahsettiğimiz üzere alanında uzman teknisyenimiz tarafından anakartınız izole edilir ve o şekilde müdahele edilir. Daha sonrasında sorun yaşamamanız adına cihazınız aktif teste alınız ve bütün özellikleri tek tek denenir. Bu sayede son kullanıcı deneyimi yaşatılan cihazda sorun görülmediği taktirde tarafınıza gönderilir.

AMAN DİKKAT!

Sizde Samsung A50 cihazınızın Power Entegresinin bozulduğunu düşünüyorsanız. Bize gönderebilirsiniz fakat size şiddetle tavsiyemiz cihazınızı işin ehli olmayan arkadaşlara teslim etmeyiniz. Daha sonra onarımı mümkün olamayacak şekilde cihazınızı geri alma ihtimaliniz mevcut. Servisimiz bu şekilde onarımı mümkün olmayacak şekile düşen sayısız cihaz başvurmakta.

Samsung A50 Power Entegresi Değişim Fiyatı

Entegre değişimi işlemleri için güncel fiyatlara erişebilmek için;
whatsapp butonunu kullanın yada 0212 506 0 605 müşteri hattını arayınız. 0544 154 2424 Nolu müşteri danışma hattını’da arayabilirsin.

Samsung A50 Power Entegre değişimi çözüm süresi teknik servisinizde ortalama 1saat-4saat arasıdır. Bu süre ücretsiz kargo gönderiminden faydalandığınızda 3(üç) iş günüdür.

MİCROSPHONE ONARIM MERKEZİ İLETİŞİM

TEL:0212 506 0 605 GSM: 0544 154 24 24

Onarım merkezimiz Güngören Köyiçinde bulunmaktadır. Ziraat bankası ile halk ekmeği kulubesinin arasında bulunan ikinci Cep telefonu mağzasıdır.

Merkez mahallesi,Meydancık Sokak,Bulut Sitesi D Blok No:3J Güngören/İstanbul

Size nasıl kargo gönderimi yapabilirim?

Anlaşmalı olduğumuz yurt içi kargo firmasına 674056924 anlaşma kodunu verdiğiniz zaman tarafımıza ücretsiz kargo gönderimi sağlayabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir