Poco X3 Pro Direnç Değişimi

Poco X3 Pro Direnç Değişimi

Xiaomi akıllı telefonlarda direnç değişimi işlemi son zamanlarda gündeme gelmeye başladı. Bu direnç işlemi ile cihaz içerisinde bütün güvenlik kilitlerini kaldırmış oluyorsunuz. Bunun için tabi ki öncelikle telefonunuzun bootloader kilidini açmış olmanız gerekmektedir. Açmadıysanız endişelenmeyin biz yetkili hesaplarımız ile gereken işlemleri yapabiliyoruz. O halde detaylara başlayalım.

Neden Direnç Değişimi Yapılmalı ?

Xiaomi cihazlarda özellikle son çıkan modellerde cihazınızın sadece bootloader kilidini kaldırmanız güvenliği tamamen kaldırmamakta olup bazı işlemleri yapmanıza olanak sağlamadığı için direnç değişimi yapmak yada direnci kaldırmak gerekmektedir. Bu direnç herhangi bir direnç değil RSA direnci dediğimiz mekanik güvenlik sağlayan bir dirençtir. Bu direnci kaldırdığınız veya uyumlu direnç ile değiştirdiğinizde yapılacak işlemleri aşağıda sıraladık.

RSA Direnç Değişince Neler Yapılabilir ?

  • Poco X3 Pro İmei Repair ( İmei Güncellemede Şebeke Gitmez).
  • Poco X3 Pro Mac Adresi Değişimi.
  • Poco X3 Pro Seri Numarası Değişimi.
  • Poco X3 Pro Root .Hileli Oyun ve Uygulama Yüklemek.
  • Poco X3 Pro Kendi Yazdığınız Yazılımı Yüklemek.
  • Poco X3 Pro Costum Rom Yüklemek.

Kısacası bootloader kilidini açıp RSA direncini kaldırdığınızda veya değiştirdiğimizde cihazın içerisinde Tamamen özgür bir ortam oluşmuş olmaktadır. Bu sayede istediğiniz işlemi rahatlıkla cihaz içerisinde sağlayabilmektesiniz.

UYARI: İmei ve seri numaralarını değiştirmek Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarına Göre Suçtur Bu işlemi sadece cihazın orjinal imei ve seri numarasını kullanarak yapılması gerekmektedir.

Direnç Değişimini Neden Size Yaptırayım?

Xiaomi cihazlarda bulunan Rsa Direnci Genelde işlemcinin yanında olup çok riskli bir alandadır. Buna istinaden alanında uzman ekip ve ekipmanımız ile mikroskop altında nokta atışı ısıl işlem uygulanarak telefonunuzu çok yormadan bu işlemi yapıyoruz. İş bilmeyen köşe başı bir yerde bu işlemi yaptırdıktan sonra sorun yaşayan çok müşterimiz oldu. Fakat ne yazık ki cihazı artık eski haline gelmeyecek şekilde ısıl işlem uygulayıp işlemciye zarar verildiği tespit edildi. Buna istinaden bu işlem için doğru tercih yaptığınızdan emin olabilirsiniz. Daha önceden Telefonunuza bir müdahale edilmediyse Tüm risk bize aittir.

Verilerim Silinir mi ?

Rsa direnci değişimi mekanik bir işlem olup verileriniz silinmemektedir. Fakat Rsa direnci değişimi sonrası yazılım yüklememizi isterseniz verileriniz silinir. Yedekleme talep etmeniz durumunda resim, video, rehber ve whatsapp görüşmelerinizi sizin kendi google hesabınıza yedekliyoruz. Bu sayede verileriniz kendi kişisel hesabınıza yedeklenmiş olur ve istediğiniz yerden sadece google hesabınıza giriş yaparak verilerinize erişim sağlayabilirsiniz. Dilerseniz flash bellek , sd karta veya işlem sonunda tekrar telefonunuzun içine güvenli yedekleme işlemi yapmaktayız.

Telefonum Yazılımda Çöktü Kurtarılır mı ?

Telefonunuz eğer yazılım ile çöktüyse bunun birkaç sebebi olabilir. Yazılım yarıda kaldıysa , yanlış yazılım yüklediyseniz veya temassızlık sorunlarıyla eşlik eden farklı sorunlar olabilir. Bu tip durularda telefonda mekanik bir sorun varmı bakılır. Bir sorun yok ise yazılım ile kurtarılır. Bazı durularda emmc Entegresi yani yazılımın yazıldığı flash entegresinde de sorun olabiliyor. Bunun tespitini de servisimizde yapmaktayız.

Bootloader BL Kapalı Xiaomi Telefona Yazılım Yüklemek…

Telefonunuzun bootloader (BL) kilidi kapalı cihazınız kitli ise yazılım yükleyemezsiniz. Bunun için önce bootlader kilidini açmanız gerekmektedir. Bootloader kilidini açmak için mobil veri açık olması gereklidir. Şebekesi olmayan cihazda yazılım yükleyemezsiniz fakat imkansız değil. Servisimizde Bootloader kilidi kapalı yani kitli cihazlara yazılım atıyoruz. Böyle bir durumla karşılaşırsanız bize ulaşmaktan çekinmeyiniz.

ROOT Yükleme Ve Kaldırma İşlemi.

Xiaomi cihazınıza root yükleme işlemi yapıyoruz aynı zamanda root yüklediniz kaldıramadınız kaldırma işlemi de yapıyoruz. Bazı uygulamalar root’lu telefonlarda çalışmadığı için kaldırabiliriz istediğiniz zaman aramanız yeterli.

MİCROSPHONE ONARIM MERKEZİ İLETİŞİM

TEL:0212 506 0 605 GSM: 0544 154 24 24

Onarım merkezimiz Güngören Köyiçin’de bulunmaktadır. Ziraat bankası ile halk ekmeği kulubesi’nin arasında bulunan ikinci Cep telefonu mağzasıdır.

Merkez mahallesi, Meydancık Sokak, Bulut Sitesi D Blok No:3J Güngören/İstanbul

Size nasıl kargo gönderimi yapabilirim?

Anlaşmalı olduğumuz yurt içi kargo firmasına 674056924 anlaşma kodunu verdiğiniz zaman tarafımıza ücretsiz kargo gönderimi sağlayabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir