İphone 7 Ön (Üst) Cam Değişimi

İphone 7 Ön (Üst) Cam Değişimi

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda sizlerle Apple ürünlerinden olan iphone 7cihazlarda ön cam değişimi konusunu inceleyeceğiz. Ön cam değişimi hakkında bütün bilmeniz gerekenleri derlediğimiz bu yazımızı umarım beğenirsiniz. Tüm Detaylar yazımızda.

Öncelikle cihazınızın ön cam değişimine uygun olup olmadığını bilmeniz gerekir hadi hep beraber inceleyelim.

Ön Cam Değişimi Nedir ?

Ön cam değişimi işlemi bir ekran değişimi işlemi değil aksine mevcut orjinal ekranınızı onarma işlemidir. Bu işlemde sadece cihazınızın ön camını ekrandan ayrıştırarak yeni camını laminasyon makinası ile ekranınızın üzerine basmamızdan ibarettir.

Cihazım Ön Cam değişimine Uygun mu ?

İphone 7 cihazınızın ön cam değişimi için uygun olup olmadığını aşağıdaki listeye bakarak belirleyebilirsiniz.

Cam Değişimi olmayacak cihazlar

  • Yan sanayi ekrana ön cam basılmaz. Yani cihazınızda ekran değişimi olmuş ve yan sanayi ekrana sahipseniz cam değişimi mümkün değildir ekran değişmesi gerekir.
  • İç ekranda karartı ve siyah lekeler oluştuysa cam değişimi yapılamaz ekran değişmesi gerekir.
  • Dokunmatik çalışmıyorsa ön cam değişimi olmaz komple ekran değişmesi gerekir.
  • Ekran filimleri kopan cihaza cam basılmaz.ekran değişmesi gerekir.
  • Su almış ekrana cam basılmaz ekran değişimi yapılır. Cam basılsa dahi ekran içerisinde lekeler oluşur bunun için backlight dediğimiz arka ışık değişmesi gerekir.

Cam Değişimine uygun cihazlar

  • Dokunmatik çalışıyor olmalıdır.
  • Ekranda siyah lekeler olmamalıdır. Baskı nedeniyle sararmalar olabilir. Cam değişimi sonrası bu sarartılar kaybolacaktır.
  • Cihazınızın camı çatlak olmasına rağmen ekran kullanımında sorun olmamalıdır.

Kısacası cihazınızı aktif olarak kullanıyorsanız sadece sorununuz öndeki camın çatlaklığı ise ön cam değişimine uygunsunuzdur. Bekliyoruz:) Uzman teknisyenlerimiz memnuniyetle yardımcı olacaktır.

İphone 7 Rose Gold

Ön Cam Nasıl Değişir ?

Ön cam değişimi yaparken ekranınız cihazınızdan ayrıştırılır. Ön camı kırık olan ekranınızı ısıl işleme alarak önce çerçevesini ayırır ve daha sonrasında kırık olan camı ekrandan ayrıştırırız. Kırık camdan kurtulan ekranınızı temizliğe alırız. Temizliği tamamlanan ekranınızı test ederiz dokunmatik ve ekran testini geçer. Testi geçen ekranınızı ayrıntılı temizliğe alıp üzerinde tek toz tanesi kalmayacak şekilde temizleriz. Tertemiz olmuş ekranınızı artık sağlam camıyla buluşturma vakti gelmiştir. Sağlam camı üzerine koyar ve laminasyon makinamızda önce presleriz daha sonra vakum odasında vakumlarız. Vakum odasından çıkan ekranınızı tekrardan dokunmatik ve ekran testine alırız. Testi geçen cihazınızı toparlar. Tekrardan teste alırız bu defa cihazının bütün özellikleri test edilir. Ve mutlu son 🙂 cihazınızı size teslim ederiz. Kavuşursunuz 🙂
Yazının devamında yapılan işler mevcut videoları izleyerek işlerimize bakabilir ve gönül rahatlığıyla cihazınızı bizlere teslim edebilirsiniz. 🙂

Isıl İşlem Ekranıma Zarar Verir mi ?

Isıl işlem cihazınıza zarar vermez. Cihazınızın ekranına ortalama 65-85 derecede sadece 5-10 dakika ısıl işlem uygulanır ki zaten ekran üretim esnasında da ısıl işlem görmektedir. Baskı esnasında ise 35-40 derece arasında preslenir ve vakumlanır kısacası sizin elinizde telefonunuzla uğraşırken oluşan ısı kadar 🙂 Soğuk difiriz ile -150 -180 derecede sökebiliriz fakat bu soğuk işlem daha sonrası dokunmatikte sorun yaşama olasılığını doğurduğu için bu yöntemi tercih etmiyoruz.

Cam Değişimi Sonrası Başka Sorun Çıkar mı ?

Cihazınızın camı alanında uzman teknisyenimiz tarafından yapılır. Ayrıca cihazınız her aşamada test edilir. Cihazınızın onarımı tamamlandıktan sonra 18 ayrı teste tabi tutulup cihazınızın bütün özellikleri aktif olarak test edilir. Kısacası cihazınız bizim cihazımışcasına kullanılır (Test edilir). Sorun çıkması durumunda anında müdahele edilir.

AMAN DİKKAT !

Sizin iphone 7 cihazınız cam değişimine uygun olduğunu düşünüyorsanız. Bize gönderebilirsiniz fakat size şiddetle tavsiyemiz cihazınızı işin ehli olmayan arkadaşlara teslim etmeyiniz. Daha sonra cam değişimi mümkün olamayacak şekilde cihazınızı geri alma ihtimaliniz mevcut.

İphone 7 Ön Cam Değişim Fiyatı

Entegre değişimi işlemleri için güncel fiyatlara erişebilmek için;
whatsapp butonunu kullanın yada 0212 506 0 605 müşteri hattını arayınız. 0544 154 2424 Nolu müşteri danışma hattını’da arayabilirsin.

İphone 7 ön cam değişimi çözüm süresi teknik servisinizde ortalama 1saat-4saat arasıdır. Bu süre ücretsiz kargo gönderiminden faydalandığınızda 3(üç) iş günüdür.

MİCROSPHONE ONARIM MERKEZİ İLETİŞİM

TEL:0212 506 0 605 GSM: 0544 154 24 24

Onarım merkezimiz Güngören Köyiçinde bulunmaktadır. Ziraat bankası ile halk ekmeği kulubesinin arasında bulunan ikinci Cep telefonu mağzasıdır.

Merkez mahallesi,Meydancık Sokak,Bulut Sitesi D Blok No:3J Güngören/İstanbul

Size nasıl kargo gönderimi yapabilirim?

Anlaşmalı olduğumuz yurt içi kargo firmasına 674056924 anlaşma kodunu verdiğiniz zaman tarafımıza ücretsiz kargo gönderimi sağlayabilirsiniz.


Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir